שיניים תותבות

מאמרים נוספים:

חוסר בשיניים היא בעיה ממנה סובלים בעיקר האוכלוסייה בגיל המבוגר. שיניים אשר נרקבו או נפגמו עם השנים, לעיתים לא ניתן להציל אותן אלא על-ידי עקירה. ברגע שעוקרים שן קבועה, הדרך היחידה ליצור שן חדשה במקום היא על-ידי קיבוע שן תותבת. השן התותבת מותקנת על גבי שתל המוחדר לעצם הלסת ומהווה תחליף איכותי לשן אשר נעקרה. במקרים בהם יש חוסר גדול של שיניים בפה, ניתן לעקור שיניים עודפות ולהתקין 4 שתלים באיזור התחתון או העליון של הלסת. על אותם 4 שתלים מתקינים שיניים תותבות אשר נשארות באופן קבוע על השתלים ומשמשות כשיניים חדשות לכל דבר.  
 
טיפולי שיניים הכוללים התקנה של שתלים והתאמה של תותבות עליהם נחשבים למורכבים במיוחד ומתבצעים רק על-ידי רופאי שיניים בעלי ניסיון בתחום שיקום הפה. הבדיקות המקדימות לטיפולים מורכבים מהווים את החלק החשוב ביותר להצלחת הטיפול. באמצעות מערכות ממוחשבות, ניתן לאבחן את בעיית הפה והחניכיים ולבצע התאמה מלאה לטיפול הרלוונטי לשיניים החסרות. 
 

שיניים תותבות על גבי שתלים

כאמור, קיבוע השיניים התותבות מתבצע לאחר החדרת השתלים לעצם הלסת. בכדי לוודא כי ניתן לבצע את החדרת השתלים, מתבצעת בדיקה של עצם הלסת. במהלך בדיקה זו בוחנים את מצב הלסת ואיכות העצם. אם איכות העצם טובה, יהיה ניתן להתחיל בטיפול להתקנת שיניים תותבות על גבי שתלים. במידה ואיכות העצם אינה טובה ניתן לבצע השתלת עצם ובכך לשפר את יכולת החדרת השתלים עליהם יותקנו השיניים התותבות. 

שיניים תותבות קבועות

בשונה מהשיניים התותבות אשר נדרש להוציא אותן מחלל הפה לניקוי וטיפול ובדרך כלל גם בזמן השינה, השיניים התותבות המותקנות על השתלים הדנטליים נשארות מקובעות ומתפקדות כמו שיניים טבעיות לכל דבר. שיניים תותבות קבועות הן למעשה הטיפול המומלץ ביותר לכל אחד אשר סובל מחוסר של מספר גדול של שיניים בפה.

כתרים לשן לטיפול בחוסר בשיניים

מלבד השיניים התותבות המותקנות על גבי השתלים, גם כתרים לשן יכולים להיבנות מעל שתל חדש. מטופלים הסובלים מחוסר של מספר שיניים קטן בפה, יכולים לעבור טיפול הכולל החדרת שתלים ולאחריו התקנה של כתר קבוע מעל השן.  

התקנת שיניים תותבות עם הצוות המקצועי של מרפאת ד"ר צבי שפרבר

טיפולים להתקנת שיניים תותבות כדאי לעשות עם רופאי שיניים בעלי ניסיון בתחום. מרפאת ד"ר צבי שפרבר מציעה לכם לבצע טיפולי שיניים מורכבים עם צוות בעל ניסיון רב ובעזרת מכשור מתקדם ביותר לאבחון מצב השיניים ועצם הלסת. 
 
 

קבעו תור במרפאת השיניים בטלפון 074-769-14-40 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם

אל תדחו למחר את כאב השיניים של היום!

phone2, phone, contact, telephone, support, call

074-769-14-40

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

tzvikasperber@gmail.com

כתובת המרפאה: ז'בוטינסקי 131, בני ברק

שעות פעילות: א'-ה' 10:00-18:00
שעות נוספות בתיאום טלפוני

location4, location, map, marker, pin
clock, clock, time, schedule